Jedna wspólnota

JEDNA WSPÓLNOTA to materiały przygotowane przez Centrum Duchowości Redemptorystowskiej w Rzymie. 

Artykuły zamieszczone na tej stronie można wykorzystać w czasie spotkań grup i wspólnot formujących się w duchowości redemptorystowskiej.

Wytrwać wiernie w misji. Chleb na drogę

Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny. (Łk 16, 10) Oni również opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak Go poznali przy łamaniu chleba. … Czytaj dalej „Wytrwać wiernie w misji. Chleb na drogę”

Czytaj więcej...

Porażki św. Klemensa

Porażki spowodowane siłami zewnętrznymi – niepowodzenia wewnątrz Zgromadzenia Prawdopodobnie najbardziej znaną i najbardziej dramatyczną porażką św. Klemensa była kasata kościoła św. Benona w dniu 17 czerwca 1808 roku. Aresztowanie, uwięzienie,  … Czytaj dalej „Porażki św. Klemensa”

Czytaj więcej...

Św. Klemens i życie apostolskie redemptorystów

Vita apostolica redemptorystów charakteryzuje całe ich życie jako misjonarzy. Nasze Konstytucje i Statuty opatrzone są właśnie takim tytułem: Życie apostolskie redemptorystów.  W Communicandzie 2 kardynał Joseph Tobin CSsR jako przełożony … Czytaj dalej „Św. Klemens i życie apostolskie redemptorystów”

Czytaj więcej...

Klemens Maria Hofbauer – człowiek przyjaźni i współpracy

Wprowadzenie Osoby z powołaniem misyjnym często znajdują się w sytuacjach dotychczas sobie nieznanych. Wszystko jest nowe i całkowicie niewiadome. Czasami próbuje ktoś używać metod, które zostały już wypróbowane i przetestowane … Czytaj dalej „Klemens Maria Hofbauer – człowiek przyjaźni i współpracy”

Czytaj więcej...